Az élmezőnyben végeztek Nagyszebenben

2017-04-24

Idén sem maradt el az ország egyik legrangosabb utánpótlástornája, a Szebeni Interstar Kupa. A Székelyudvarhelyi FC három korosztályos együttessel vett részt a megmérettetésen, a fiatalok tisztesen helyt álltak a nagyon erős mezőnyben.

A Szin Ferenc által irányított 2007-es együttes vereséggel kezdett a csoportkörben, 5–1-re kikapott a Brassói Coronától. A fiúk összeszedték magukat, és a következő két mérkőzésükön kiütéses, egyaránt 6–1-es sikert arattak. Utolsó mérkőzésükön szoros csatában döntetlent játszottak a házigazda együttesével, és rosszabb gólkülönbségük miatt a harmadik helyen végeztek, így az egyenes kiesési szakaszban a 7–9. helyekért folytatták. Itt újabb két siker következett, megérdemelten szerezte meg a hetedik helyet az SZFC. A csapat csupán egy mérkőzésen kapott ki, egyen döntetlent ért el, míg négy találkozón győztesen hagyta el a pályát.

interstar kupa 1

Az SZFC 2008-as együttese megnyerte csoportjában mindhárom mérkőzését kemény csata jellemezte, és az is, hogy Botorok János edző tanítványai rendre győztesen hagyták el a pályát. Az egyenes kiesési szakaszban viszont nem jött ki a lépés, az elődöntőben és a 3. helyért kiírt találkozón is vereséget szenvedtek, így a negyedik helyen zártak a fiatalok.

interstar kupa 2

A 2010-es korosztály 3–3-as döntetlennel kezdett a csoportkörben, majd két magabiztos győzelem következett, hiszen 4–2-re megverte a Marosvásárhelyi Juvenest, majd 6–0-ra kiütötte a Szebeni Interstar II.-t. Sajnos, rosszabb gólkülönbség miatt csak a második helyen zárt az SZFC, így a folytatásban csak az 5–8. helyekért folytathatta a harcot. Botorok János fiatal tanítványai nem törtek le, és újabb két szép sikert arattak, összességében négy győzelmet és egy döntetlent elérve az ötödik helyen zártak. A csapat gólvágója, Győrfi Bence lett a torna gólkirálya, a fiatal játékos tizenhat (!) alkalommal volt eredményes.

interstar kupa 3

Interstar Kupa, Nagyszeben
2007-es korosztály
Csoportkör:
SZFC–Brassói Corona 1–5 (gólszerző Jakab Krisztián)
SZFC–Szászszebes 6–1 (gólszerzők Jakab K. 3, Szin Dávid, öngól)
SZFC–FK Bubamara Kraljevo (Szerbia) 6–1 (Vass Lóránd, Joó Barnabás, Szin D., Jakab K.)
SZFC–Interstar Szeben 3–3 (Vass L. 2, Jakab K.)
A 7–9. helyért:
SZFC–Dévai Primavera 5–0 (Jakab K. 3, Szin D., Orosz Pál Balázs)
SZFC–Alma Szeben 4–1 (Tamás László, Jakab K., Joó Barnabás, Vass L.)