Dobogón zárták az évet

2016-12-19

Suceaván szerepelt a Székelyudvarhelyi FC 2005-ös együttese, Kis Lajos edző csapata a Télapó Kupán öt mérkőzéséből négyet megnyert, egyet kikapott, összesítésben pedig a harmadik helyen zárt.

Az SZFC moldvai ellenfelekkel találkozott a sucevai tornán, a csoportkörben gólt nem kapva, minden ellenfelét legyőzte a csapat, így első helyen jutott tovább az elődöntőbe. Itt azonban megtorpant a csapat, és két góllal kikapott Câmpulungtól. A kisdöntőre összeszedték magukat a fiatalok, és magabiztos játékkal szerezték meg a harmadik helyet. Egyéni díjjal is gazdagodott a csapat, hiszen Orbán Milánt választották meg a torna legjobb játékosának.

cupa-mos-craciun-suceava

„Jó év végi torna volt, amin sikerült öt mérkőzést játszanunk. A gyerekek jól teljesítettek, egy mérkőzés volt, amin nem tudtak koncentrálni, fáradtan játszottak. Az elődöntőben két elkerülhető hibából is gólt kaptunk, továbbá nem tudtuk berúgni helyzeteinket. A bronzmeccsre összeszedtük magunkat. Most következhet a megérdemelt téli szünet” – összegzett Kis Lajos edző.

Télapó Kupa, C csoport: Székelyudvarhelyi FC–LPS Suceava 2–0, Székelyudvarhelyi FC–Junior Botoșani 1–0, Székelyudvarhelyi FC–Omnia Suceava 1–0.

Elődöntő: Székelyudvarhelyi FC–ACS Câmpulung 0–2.

A 3. helyért: FC Profy Botoșani–Székelyudvarhelyi FC 0–2.