Élesbe fordultak a megyei bajnokságok

2019-04-17

Összegeztük a Székelyudvarhelyi FC utánpótláscsapatainak elmúlt időszakban elért eredményeit. A különböző korosztályos Hargita megyei bajnokságokban több helyen lejárt a csoportkör és elkezdődött a rájátszás.

szfc 2006 02

U19-es országos bajnokság:
15. forduló: Besztercei Sportiskola–Székelyudvarhelyi FC 3–1
Szombaton 12 órakor az SZFC a Marosvásárhelyi Sportiskolát fogadja.

U17-es országos bajnokság:
15. forduló: Besztercei Sportiskola–Székelyudvarhelyi FC 4–1
Szombaton 14 órakor az SZFC a Marosvásárhelyi Sportiskolát fogadja.

2006-os megyei bajnokság, udvarhelyszéki csoport
16. forduló: Korondi Junior–Székelyudvarhelyi FC 0–18
17. forduló: Székelyudvarhelyi FC–Székelykeresztúri Egyesülés 9–0, Gyergyói Elite–Székelyudvarhelyi FC II. 0–2
18. forduló: Székelyudvarhelyi FC II.–Gyergyói Jövő II. 1–0, Székelyudvarhelyi ISK–Székelyudvarhelyi FC 1–1.

A csoportban még egy meccse van hátra az SZFC-nek, az ISK ellen, a találkozót csütörtökön rendezik. Az éllovas három ponttal előzte meg a második SZFC-t. Az SZFC II. a negyedik lett, tizenegy győzelem és öt vereség volt a mérlege.

2008-as megyei bajnokság, udvarhelyszéki csoport
13. forduló: Székelyudvarhelyi Roseal–Székelyudvarhelyi FC 0–8, Parajdi SK–Székelyudvarhelyi FC II. 0–3.
14. forduló: Székelyudvarhelyi FC–Parjadi SK 3–0, Székelyudvarhelyi FC II.–Homoródalmás 3–0.
A csoportot tökéletes mutatókkal, tizennégy meccsből tizennégy győzelemmel az SZFC nyerte, 114 rúgott gólja mellett mindössze 8 kapottja van. Az SZFC II. pedig a harmadik lett (9/1/4).

2008-as korosztály, rájátszás
Az 1–4. helyekért, az első tornát Balánybányán rendezték.
Székelyudvarhelyi FC–Barót 11–0
Székelyudvarhelyi FC–Balánbánya 13–1
Április 27-én megyei rangadó következik, az FK Csíkszereda jön Udvarhelyre, a találkozó könnyen a bajnoki címről is dönthet.

Play-off 5–8. helyekért
Szárhegyen volt az első torna.
Székelyudvarhelyi FC II.–Gyergyói Jövő II. 7–6
Székelyudvarhelyi FC II.–Székelykeresztúri Egyesülés 4–1
A fiatalok két hét múlva Szárhegy és Székelykeresztúr ellen folytatják a küzdelmeket.

2009-es megyei bajnokság, udvarhelyszéki csoport
13. forduló: Zetelaka–Székelyudvarhelyi FC II. 4–2, Homoródszentmárton–Székelyudvarhelyi FC 0–3.
14. forduló: Székelyudvarhelyi FC–Zetelaka 3–1, Székelyudvarhelyi FC II.–Lövéte 3–3.
A rájátszás május elején kezdődik.
Ezt a csoportot is a Székelyudvarhelyi FC csapata uralta, 14-ből 14 győzelmet arattak a fiatalok, 94 gólt lőttek és mindössze négyet kaptak. Az SZFC II. a negyedik helyen végzett 7/1/6-tal.