Székelyudvarhelyi FC 1 - 4 FK Csíkszereda

2017-05-06 - 18:00

Hargita megyei rangadót rendeztek a labdarúgó 3. Liga 26. fordulójában Székelyudvarhelyen, szombaton délután a vendég FK Csíkszereda végig uralta a mérkőzést, és 4–1-re legyőzte a Székelyudvarhelyi FC-t.

Kellemes időben csapott össze a két együttes, a vendégeknek közel ötven szurkolója a helyszínről nézte végig a mérkőzést, így több mint négyszázan ültek a sétatéri stadion lelátóin.

szfc-csik-pa-36_or

Az elején főleg a vendégeknél volt a labda, a házigazda beszorult, nem tudta enyhíteni a nyomást, ami a nyolcadik percben góllá érett: Tamás Nándor lőtt kapsából 14 méterről, a labda a bal kapufát érintve kötött ki a hálóban. A vezetés megszerzése után kiegyenlítődött a játék, az SZFC többször is eljutott a csíki tizenhatos elé, ám komolyabb helyzetet nem tudott kialakítani. A szünetig főleg a középpályán zajlott a küzdelem, egyik kapu sem forgott veszélyben.

szfc-csik-pa-19_or

Térfélcserét követően hamar növelte előnyét a vendég csapat, Lukács Zsombor passza volt jó Bajkó Barnának, aki a labdaátvételt követően elfektette Sebestyént, majd a hálóba lőtt. Bálint Rajmond révén nagyon közel állt a szépítéshez az SZFC, ám a középpályás által nagyjából 30 méterről eleresztett löket a bal kapufáról kifelé pattant. Jött a csíki válasz, Bajkó ugrott ki és vezethette egyedül Sebestyénre a labdát, és ezúttal sem hibázott. A gól megfogta a több játékosát eltiltás miatt nélkülöző SZFC-t (Silion, Pál és Györgydeák sem játszhatott), a csapat játékát a cserék sem tudták felpörgetni. A folytatásban szinte eseménytelenül zajlott a mérkőzés, a 79. percben Czimbalmos tört be a csíki tizenhatosba, Csonka buktatta, a jogos büntetőt pedig Bogdan Panait értékesítette. A 4–1-es végeredmény a hajrában alakult ki, Tamás Nándor első lövése még kipattant a kapufáról, ám az ismétlést már nem rontotta el.

szfc-csik-pa-65_or

Az FK Csíkszereda megérdemelten nyerte meg a székely rangadót, a sikernek köszönhetően pedig ismét átvette a vezetést az 1-es szériában, hiszen a korábbi éllovas Szászhermány 1–0-ra kikapott az Avântul Valea Mărului otthonában.

szfc-csik-pa-1_or

Vágó Attila, SZFC: „Nagyon sajnálom, hogy kikaptunk. A játék képe alapján a szorosabb eredmény lett volna az igazságos. Sok egyéni hibát elkövettünk, ezt pedig a jobb FK Csíkszereda könyörtelenül kihasználta.”

Hétközi forduló következik, a Székelyudvarhelyi FC szerdán 18 órakor Szászhermány otthonában lép pályára.

Labdarúgó 3. Liga, 26. forduló: Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda 1–4 (0–1), gólszerzők Bogdan Panait (79., büntetőből), illetve Tamás Nándor (8., 86.), Bajkó Barna (51., 56.). SZFC: Sebestyén – Panait, Csíki (Kis, 75.), Péter, Mátyás (Ladó, 82.), Demény, Bálint, Czimbalmos, Kicsi (Szőlősi, 59.), Antal (Balázs, 64.), Bagoly.