Székelyudvarhelyi FC 2 - 1 CSM Focșani 2007

2017-09-16 - 17:00

Újonc, de erős ellenfelet fogadott a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 4. fordulójában. A szombat délutáni mérkőzésen hamar hátrányba került a házigazda, azonban nem tört meg, a második félidőben fordított, és otthon tartotta a három pontot.

szfc-galati-pa-35_or

Nagyjából százötvenen voltak kíváncsiak az SZFC harmadik mérkőzésére, a vendégeket is elkísérte tíz szurkolója, akik egész mérkőzésen zajosak voltak, hajtották az övéiket. A mérkőzés elején főleg a középpályán zajlott a játék, majd a nyolcadik percben egy jól alkalmazott előnyszabálynak köszönhetően ugrott ki a védők közül Pasăre, a jobb szélről a jobb alsóba lőtt. A korai gól nem fogta meg az SZFC-t, többször felért a vendég tizenhatos elé, több szögletet is elvégezhetett, gólhoz a 33. percben járt nagyon közel, Ribarics közeli fejesét bravúrral védte a kapus. Nem sokkal később Filipre volt szükség, hogy ne nőjjön a két csapat közti különbség, Zaharia lövését tolta ki.

Térfélcsere után pályára lépett az SZFC friss szerzeménye, a macedón Ajrullahu Izet, labdabiztossága nagyon kellett a csapat játékába. Sokat nem kellett várni az egyenlítő gólra, az 51. percben Csifó verte meg védőit a 16-osban, ügyesen fordult le, majd lőtte ki a jobb alsót. Az ellentámadásra építő vendégek taktikát kellett változtassanak, ez azonban újabb SZFC-gólhoz vezetett, a 61. percben egy baloldali bedobást követően Csifó elé pattant a labda, lekészítette az érkező Ribaricsnak, aki laposan a bal alsóba lőtt.

Kitámadtak a vendégek, majd két nagy helyzetet is elpuskáztak, először középről durrantották fölé, majd egy fejesük kerülte el centikkel Filip kapuját. A mérkőzés utolsó perceiben nagyon beszorult az SZFC, azonban a foksányiak nem tudtak komoly helyzetet kialakítani, Filip minden labdát összeszedett.

Egyre jobban összeáll az SZFC játéka, és zsinórban második mérkőzését nyerte meg. Az újabb három pontnak köszönhetően feljött a táblázat hatodik helyére.

Gálhidi György, az SZFC edzője: „Benne van még a játékunkban a ki nem kényszerített hiba, így kaptuk a gólt is. Továbbá nincs türelmünk kivárni a lehető legjobb helyzetet. A játékosaim amúgy nagy dicséretet érdemelnek, hiszen erős csapatot győztünk le. Játékunkban még sok a hiba, ma a nagy hajtással, a nagy szívünknek köszönhetően nyertük meg a mérkőzést. A mérkőzésre való felkészüléssel gondjaink voltak, hiszen sajnos Csíki Dénes sérülése komolynak tűnik, Kicsi Zoltánt gyomorproblémák gyötörték, így az ő játékát is nélkülöznöm kellett, továbbá Claudiu Gâlea abbahagyta a focit.”

Labdarúgó 3. Liga, 4. forduló: Székeludvarhelyi FC–CSM Focșani 2–1 (0–1), gólszerzők Csifó (51.),Ribarics (61.), illetve Pasăre (8.). SZFC: Ricardo Filip – Balázsi Attila, Székely Ervin, Tankó Előd, Péter Mózes, Marius Radicof (Györgydeák Apor, 62.), Csifó István, Modra Lehel, Ribarics Roland, Czimbalmos Zalán (Szabó Géza, 86.), Katona Arnold (Ajrullahu Izet, 46.).