Știința Miroslava 4 - 0 Székelyudvarhelyi FC

2017-05-20 - 18:00
Újabb vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga 29. fordulójában a feljutásért küzdő Știința Miroslava vendége volt, a Iași megyei gárda pedig sima 4–0-s győzelmet aratott.

szfc-tiin-a-miroslava-pa-19_or

Napsütéses, ám szeles időben kezdődött a mérkőzés, melynek elején Silion szöktette ki Czimbalmost, ám a hazai kapus nagyon jól jött ki, és elcsípte a labdát. A miroslavaiak a 17. percben előnybe kerültek, Nemțanu kézzel vette maga elé a labdát (a játékvezető sípja néma maradt), majd a tizenhatoson belül bal lábbal szép gólt lőtt a hosszú sarokba. Ezt követően az SZFC az egyenlítést hajszolta, gólhoz viszont a házigazda járt közel, a 28. percben egy kifejelt labdát a miroslavai csatár a felső lécre lőtt, a játékszer a gólvonalra pattant, ahonnan Pál Örs mentett. A félidő hajrájában nagy udvarhelyi lehetőség maradt ki, Silion beadását Szőlősi mellé fejelte. A hazaiak rögtön büntettek, egy szélről beadott labdát Botezatu a hálóba lőtt.

Térfélcsere után nagyon nehéz helyzetbe került az SZFC, hiszen az 50. percben egy negyven méterről elvégzett szabadrúgásból előreívelt labdára rosszul jött ki Varró, és a játékszer a hálóba pattant. A csereként beállt Antal közel állt a gólszerzéshez, a szép cselek után azonban lövés helyett a passzt választotta, a labdára Czimbalmos érkezett, és kapásból a rövid felsőt vette célba, ám a kapus hatalmas bravúrral mentett. A három pont sorsa a 60. percben dőlt el, ekkor Silion megkapta második sárga lapját, így idő előtt mehetett tusolni. A hátramaradt időben egy újabb miroslavai gólt lehetett feljegyezni, a végeredmény 4–0 lett.

Vágó Attila, az SZFC edzője: „Idegenbeli teljesítményünk szempontjából többet vártam. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az első három helyezett csapat más szintet képvisel, nekünk a mögöttük lévő együttesekkel kell versenyben lennünk. Az első három gól mindegyikét vitatott helyzetből kaptuk, idegenben pedig ezt már nem lehet elbírni. Hiányzott a csapatból Csíki Dénes, Bálint Rajmond és Sebestyén Attila. Pénteken egyértelműen a győzelemért játszunk, majd elkezdjük a következő szezonra kiépíteni a csapatot.”

A 3. Liga utolsó fordulóját pénteken rendezik, 18 órakor az SZFC az Atletico Vaslui csapatát fogadja a városi stadionban.

Labdarúgó 3. Liga, 29. forduló: Știința Miroslava–Székelyudvarhelyi FC 4–0 (2–0), kiállítva Silion (60., SZFC).

SZFC: Varró Tamás (Bálint Botond, 57.) – Pál Örs, Szőlősi Márton, Bogdan Panait, Kicsi Zoltán (Mátyás Róbert, 71.), Péter Mózes, Demény Norbert, Petru Silion, Czimbalmos Zalán, Bagoly Benjámin, Kis Zsolt (Antal Norbert, 46.).