Galaci Oțelul Suporter Club 3 - 1 Székelyudvarhelyi FC

2017-09-02 - 17:00

Sokáig tisztesen helyt állt a másodosztályt megcélzó Galaci Oțelul Suporter Club otthonában a Székelyudvarhelyi FC, ám szombaton este nem volt ellenszere Cosmin Stoian szabadrúgásaira.
A labdarúgó 3. Liga második fordulójában rendezett mérkőzésre kb. 3000 néző volt kíváncsi Galacon, szép időben, tökéletes pályán csapott össze a két együttes.

szfc--szaszhermany-ba-4_or

Az SZFC ellentámadásokra építkezett, és ez szinte góllá érett a félidő közepén, Kicsi Zoltán rúgta a kapu elé a labdát, jól érkezett Székely Ervin, és közelről a kapusba rúgta. A játékvezetőnek köszönhetően számtalan szabadrúgáshoz jutott a házigazda, a 34. percben lőttek kapura, a sorfalról visszapattant a labda, a játékszert visszaemelték a védők mögé, ahol érkezett Daniel Gâță és a kapuba fejelt.

Két percre rá egy udvarhelyi szögletet követően Modra Lehelhez került a labda, tökéletesen ívelt a hosszú sarok felé, ahol érkezett Ribarics Roland és a hálóba lőve egyenlített. A hazaiak ismét szabadrúgásból veszélyeztettek, Stoian lövése centikkel kerülte el a keresztlécet.

Jól kezdte a második félidőt is az SZFC, Czimbalmos Zalán lódult meg a szélen, beadását pedig Ribarics fejelte mellé. Nem sokkal később Modra 35 méterről a sorfalba lőtt egy szabadrúgást, a kipattanót beívelte Ribarics elé, aki ollózó mozdulattal a kapus kezei közé továbbította a labdát. A 65. percben szépen ugratták ki a galaci csatárt, Székely csak lerántani tudta, a 20 méterről elvégzett szabadrúgást laposan a hálóba lőtte Stoian. Közel volt az egyenlítéshez az SZFC, a 73. percben Modra beadását Csifó István fejelte kapura, a hálóőr nehezen tudott hárítani.

Két perccel később eldőlt a mérkőzés, Stoian duplázni tudott, hatalmas szabadrúgásgóljával beállította a végeredményt.
A következő fordulóban, jövő szombaton a sereghajtó Galaci Metalosport látogat Udvarhelyre.

3. Liga, 2. forduló:

Galaci Oțelul Suporter Club–Székelyudvarhelyi FC 3–1 (1–1), gólszerzők Gâță (30.), Stoian (64., 75.) illetve Ribarics (34.).

SZFC: Sebestyén Attila (77., Ricardo Filip) – Szabó Géza, Székely Ervin, Tankó Előd, Balázsi Attila, Kicsi Zoltán, Czimbalmos Zalán, Csifó István, Modra Lehel (86., Katona Arnold), Urbán Dávid (77., Györgydeák Apor), Ribarics Roland.