FK Csíkszereda 3 - 1 Székelyudvarhelyi FC

2018-08-31 - 18:00

A Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga második fordulójában Hargita megyei rangadóra készült, hiszen pénteken délután az FK Csíkszereda vendége volt.

fk csik szfc 01

A mérkőzés első félidejét szinte végig a házigazda FK Csíkszereda uralta, az SZFC főleg a védekezéssel volt elfoglalva, támadásban nem tudott komoly veszélyt jelenteni a hazai kapura. Fél óra játék után tört meg a jég, a 31. percben egy, az udvarhelyi kapu elé ívelt labdára a fiatal Bara Levente és az udvarhelyi kapus, Nagy Barna sprintelt, Bara ért oda elsőként, aki a kapus mellett a hálóba rúgta a labdát (1–0). A 38. percben Antal Barna robogott el a bal oldalon, betört a 16-os területére, a laposan a kapu elé ívelt labdát pedig Bajkó közelről a hálóba lőtte (2–0). Az első félidő ráadásában akár növelhette volna előnyét az FK, de a kezezésért megítélt 11-est Bajkó a felső kapufára rúgta.

fk csik szfc 02

Szünet után folytatódtak a csíki rohamok, és az 53. percben Soufiane jobb oldali, a 11-es pont környékére csavart szabadrúgását a legmagasabbra ugró Veres Szilárd a kapuba fejelte (3–0). A mérkőzés további részében csökkent az iram, az SZFC többet támadott, a 75. percben pedig sikerült a szépítés. A frissen beállt Vékás Barna a 16-os sarkánál kapott labdát, egyet igazított rajta, majd egy nagyon jól eltalálta lövéssel legyőzte a csíki kapust (3–1), beállítva a végeredményt.

Labdarúgó 3. Liga, 2. forduló: FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi FC 3–1 (2–0),
gólszerzők: Bara Levente (31. perc), Bajkó Barna (38.) és Veres Szilárd (53.), illetve Vékás Barna (75.).
Székelyudvarhelyi FC: Nagy Barna – Mihai Constantin Musea, Bogdan Alexandru Mintaș, Robert Ionuț Bolozan, Lakatos Miklós, Cosmin Alexandru Stăncuț, Péter Mózes, Sorin Marinel Acatrinei (Tankó Előd, a szünetben), Györgydeák Apor (Cristian Cucuruzan, 84.), Csifó István (Daniel Cristian Chifu, 63.), Bálint Rajmond (Vékás Barna, 75.). Vezetőedző: Mészáros Alpár.

A következő fordulóban, pénteken 17 órakor a Radnóti SK együttesét fogadja az SZFC.