Sănătatea Darabani 0 - 1 Székelyudvarhelyi FC

2018-04-06 - 17:00

Újabb győzelmet szerzett a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában, a 21. fordulóban, pénteken délután a Sănătatea Darabani vendégeként hatalmas csatában nyert 1–0-ra. A nagyot küzdő vendégek legjobbja Rareș Pop kapus volt, aki egy büntetőt is kivédett.

szfc darabani

Szeles idő, kemény és egyben rossz állapotú pálya fogadta a csapatokat. Az első lövés a hazaiaké volt, ám szerencsére a labda a háló tetején landolt. Szabadrúgásból válaszolt az SZFC, a félpályáról Bogdan Mintaș ívelte előre a labdát, a játékszer furcsán pattant le a kapus előtt, így a hálóőr nagyot kellett nyújtózkodjon ahhoz, hogy szögletre tudjon menteni. A következő lehetőség is a vendégeké volt, Szabó Géza dobta be hosszan a 16-osba a labdát, ami Ion Marian Auraș elé pattant és öt méterről nem hibázott, megszerezte a vezetést az SZFC.

A kapott gól után kitámadtak a hazaiak, többször is eljutottak szabadrúgásig, illetve szögletig, de jól állta a rohamokat a védelem, Rareș Pop pedig többször is nagyot védett. A félidő utolsó negyedórájában kiegyenlítette a játékot Mészáros Alpár legénysége, a 33. percben Auraș lőtt el 25 méterről egy szabadrúgást, a labda alig kerülte el a jobb felső sarkot. Két perccel később ugyancsak a középpályás ívelt be egy szögletet, középen érkezett Péter Mózes, fejese pedig centikkel kerülte el a kaput. A szünet előtt ismét beszorult az SZFC, de a Sănătatea nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani. A mérkőzést nagyban befolyásolta, hogy a Galac megyei Adrian Sava játékvezető első harmadosztályos mérkőzésén fújta a sípot, döntései pedig sokszor akadályozta mindkét fél játékát.

A második félidőben sem csökkent a nyomás az SZFC védelmén, a csapat beszorult, de minden problémát hárítottak a játékosok. Közel negyedóra kellett ahhoz, hogy újabb vendéglehetőség alakuljon ki, Bogdan Mintaș szabadrúgása megpattant egy védő hátán, a kapus pedig nagyot nyújtózva védett. A folytatásban ismét főleg az SZFC térfelén zajlott a játék, a hazaiak szabadrúgásokból próbáltak veszélyeztetni, ám nem tudtak igazán nagy helyzetet kialakítani.

A 84. percben jött a mérkőzés kulcsmomentuma, Péter Mózes csak szabálytalanul tudta szerelni a darabani-i támadót, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A hazaiak játékosa nem tudott túljárni Pop Rareș eszén, a fiatal kapus hárította a tizenegyest, majd megfogta az ismétlést. A hajrában is veszélyben forgott a győzelem, a hosszabbítás ötödik percében egy nagyon szépen kijátszott támadás végén a Sănătatea csatára lőtt szögből kapura, Pop védett, majd óriási bravúrral az újabb ismétlést is.

rares pop

Nagyon fontos győzelmet aratott az SZFC, hiszen így pontszámban utolérte Darabani-t. Mivel a 13. helyezett CSM Pașcani kikapott a Galaci Oțelultól, így már hat pont az előny. A 22. fordulóban, pénteken 17 órakor épp a Iași megyei gárda látogat Udvarhelyre, így hazai pályán még tovább lehet növelni az előnyt, és távolodni a kieső helyektől.

„Nagyon nagy győzelmet arattunk egy borzalmas állapotú pályán. Le a kalappal a fiúk előtt. A lefújást követően elmondtam nekik, hogy óriási büszkeséggel tölt el, hogy az edzőjük lehetek, egy ilyen csapatot irányíthatok. Hatalmasat küzdöttek, fantasztikus teljesítmény volt ez” – összegzett Mészáros Alpár edző.

Labdarúgó 3. Liga, 21. forduló: Sănătatea Darabani–Székelyudvarhelyi FC 0–1 (0–1), gólszerző Ion Marian Auraș (8.). SZFC: Pop Rareș – Szabó Géza, Székely Ervin, Bogdan Mintaș, Vízi Tamás, Péter MÓzes, Tankó Előd (Györgydeák Apor, 80.), Daniel Chifu (Birtalan Alpár, 87.), Modra Lehel, Ion Marian Auraș, Csifó István (Ribarics Roland, 76.).