Döntetlent játszottak a megyei rangadón

2019-11-11

Megyei rangadót rendeztek vasárnap délelőtt 11:00 órától a csíkszeredai Márton Áron műfüves futball pályán. A házigazda FK Csíkszereda a Székelyudvarhelyi FC csapatát látta vendégül.

szfc u15 csik 3

A nemzeti Elit Liga U15-ös korosztályának megrendezett bajnoki mérkőzésén, az időjárás sem segítette a két csapat dolgát hiszen óriási ködben került megrendezésre a mérkőzés. Csapatunk 100%-os mérleggel várta a mérkőzést, míg a csíkiaknak szükségük volt a pontokra hogy fel tudjanak zárkózni az élbolyhoz. Talán ezért is agresszívebben kezdtek a házigazdák, az udvarhelyi fiúk kicsit nehezen vették fel a ritmust. Az első helyzetek is az udvarhelyi kapu előtt adódtak, de a hálóőr és a védelem nagyszerűn állta a sarat. Az első félidő végéig csupán egyszer sikerült veszélyeztetni a csíki kaput, amikor Orbán Milán tört be a bal oldalon és a tizenhatos sarkáról eleresztett lövését a kapus könnyen hárította.

szfc u15 csik 1

A második félidőben kiegyenlítettebb játékot láthattunk. Mindkét oldalon voltak kisebb helyzetek de az igazi izgalmakra a mérkőzés végéig kellett várni. Előbb Orbán Milán lövésénél a kapusról kipattanó labdát Birtalan Tamás pofozta be a kapuba, de a játékvezetők les miatt érvénytelenítették a gólt, majd a vége előtt két perccel az egyik csíki csatár találta telibe az udvarhelyi keresztlécet.

Az óriási ködben lezajló mérkőzésen egy küzdelmes gól nélküli döntetlen született a megyei rangadón, mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott.

FK Csíkszereda U15 – Székelyudvarhelyi FC U15 0-0
SZFC : Deák – János,Józsa,Vajda,Both – Lőrincz, Dusinszki , Péter – Birtalan, Ambrus , Orbán (játszott még : Trimfa )
Edző : KIS LAJOS

Jövő héten folytatás, a Székelyudvarhelyi FC, Bákóba látogat. A mérkőzés szombaton, November 16.-án lesz délelőtt 10:00 órától.

A Székelyudvarhelyi Futball támogatója Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala és a Hargita Megyei Tanács.