Magabiztos játékkal tartottuk itthon a pontokat

2019-04-05

Sima győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 21. fordulójában, pénteken délután 4–0-ra verte Medgyesi Gaz Metan II. együttesét.

or_szfc-medgyesi-gaz-metan-ii-vn-015

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést az SZFC, a hetedik percig két gólnak is örülhetett a közel kétszáz fős közönség. Mindkét találatban kulcsszerepet vállalt Vékás Barna, az első percben ő harcolta ki azt a szögletet, ami után Bodgan Mintaș bólintott a kapuba, majd ugyancsak a villámléptű szélső adta a gólpasszt Bálint Rajmondnak, aki 16 méterről lőtt laposan a hálóba. A folytatásban könnyen eldönthette volna a pontok sorsát a házigazda, ám Logon, majd Crișan nagy helyzete is kimaradt. A fiatal medgyesi gárda aztán jelezte, hogy nem feltett kezekkel jött Udvarhelyre, többször is felért az SZFC kapuja elé, ám Somogyi nagyszerűen végezte a dolgát, minden próbálkozást hárított.

Térfélcsere után a játék főleg a kimaradt medgyesi helyzetekről szólt, a 67. percben közel voltak a szépítéshez, ám a kapura tekert szabadrúgást követően Somogyi nagyot nyújtózva a kapufára paskolta a labdát. A mérkőzés a hajrában dőlt el, a végig sokat futó Vékás lőtt szépségdíjas gólt, a labda a keresztlécet érintve esett a hálóba, majd a hosszabbításban Horia Crișan értékesített egy jogos büntetőt.

or_szfc-medgyesi-gaz-metan-ii-vn-010

4–0-ra nyert az SZFC, és rátapadt a Szászhermány, Dés és Tasnád hármasra, a csapatokat két pont választja el a táblázaton.

„Más felállásban játszottunk, többet birtokoltuk a labdát, a támadás szempontjából jobban nézett ki a csapat. Rúghattunk volna még több gólt is, de így is elégedett vagyok, nagyon fontos három pontot szereztünk. Fontos, hogy nem kaptunk sárga lapot és nem sérült meg senki. A hat tavaszi forduló után már huszonkét pontunk van, a tavaly 15 forduló után csak 10 volt. Számításaink szerint még kell 10–12 pont ahhoz, hogy megnyugodjunk” – összegzett Mészáros Alpár, az SZFC edzője.

Kemény hét vár a csapatra, hiszen kedden, a hétközi fordulóban Szászhermányba látogat, majd jövő pénteken Tasnádot fogadja.

3. Liga, 21. forduló:
Székelyudvarhelyi FC–Medgyesi Gaz Metan II. 4–0 (2–0),
gólszerzők Bogdan Mintaș (2.), Bálint Rajmond (7.), Vékás Barna (88.), Horia Crișan (90+3., büntetőből)
SZFC: Somogyi – Marucza, Mintaș, Stăncuțu, Lakatos, Crișan, Bálint, Dinu (89., Trăistar), Csifó (65., Popescu), Vékás (90., Györgydeák), Logon (79., Jankó).