Csíkban fociztak a legkisebbek

2019-01-29

Maratoni kölyökfocitorna zajlott múlt hét végén Csíkszeredában. A hatodik alkalommal kiírt Csíkszereda Kupán négy korosztályban negyvenhét csapat lépett pályára, a tornán részt vett a Székelyudvarhelyi FC is.

or_mse-mvhely-szfc-udvarhely-u8-pnt-7

Fotó: Pinti Attila/Székelyhon

A mérkőzések három helyszínen zajlottak: a József Attila Általános Iskola tornatermében, a Kós Károly utcai sportcsarnokban és az Erőss Zsolt Arénában.

A torna fő célja a Székelyföldi Labdarúgó Akadémia (SZLA) alközpontjaiban focizó tehetségek nyomon követése, felfedezése, illetve a játékosok akadémiára való kiválasztása volt.

A Szécsi Barna által edzett 2009-es korosztály Felcsík/Alcsík elleni döntetlennel kezdte a tornát, majd két győzelem következett, a Gyergyói Elite együttesét 1–0-ra, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t 3–0-ra győzték le a fiatalok. A csoportrangadón a végső győztes Kézdivásárhelyi SE volt az ellenfél, a háromszéki együttes 1–0-ra győzött. Az SZFC a 4–6. helyekért folytatta a küzdelmeket, és két győzelem következett, a Marosvásárhelyi MSE-t 3–1-re, míg a Szászrégeni Sportingot 2–1-re verték. Négy győzelem, egy döntetlen és egy vereség volt a csapat mérlege, a Csíkszereda Kupa negyedik helyén végeztek.

Egymás után aratták a győzelmeket a 2010-esek a csoportkörben, Barótot, Nyárádszeredát és Kézdivásárhelyt két, az FK Csíkszereda II. csapatát négy, míg Székelykeresztúr együttesét kilenc góllal verték Botorok János edző tanítványai. Az elődöntőben Szováta következett, a kiélezett találkozó végén 3–3-at mutatott az eredményjelző, így büntetők döntöttek a továbbjutó kilétéről. Ebben a Maros megyeiek voltak jobbak, és bejutottak a fináléba. Az SZFC a kisdöntőben ismét az FK Csíkszereda II. ellen léptek pályára, a találkozón már kijött a sok mérkőzés okozta fáradtság is, vereséget szenvedtek, így a 2010-esek is a negyedik pozícióban zártak.

A 2011-es korosztályban négy meccset játszott a Szin Ferenc edzette Székelyudvarhelyi FC – a fiatalok a csoportkörben a harmadik helyen végeztek, és ezzel számukra véget is ért a torna, mivel helyosztókat csak a csoportgyőztesek játszottak. A fiatalok a csoportban legyőzték a Gyergyószentmiklósi Jövőt és a Marosvásárhelyi MSE-t, míg alulmaradtak a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val és az FK Csíkszereda Piros csapatával szemben.

or_mse-mvhely-szfc-udvarhely-u8-pnt-6

Vereséggel kezdtek a legkisebbek a tornán, Alcsík/Felcsík csapatával szemben két góllal maradtak alul. Hamar kiheverték a vereséget Bartos László fiatal tanítványai, és következő két meccsüket megnyerték, a Marosvásárhelyi MSE-t és a Baróti VSK csapatát is három góllal múlták felül. Csoportelsőként jutottak tovább, az elődöntőben kikaptak a Gyergyószentmiklósi Jövő csapatától. A kisdöntőben ismét javítani tudtak, a Marosvásárhelyi MSE-t ismét legyőzve a torna végén felállhattak a dobogó legalsó fokára. A korosztály legjobb játékosának Káli Olivért választották meg.