Hosszabbításban maradtunk alul

2018-08-01

Izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzést játszott a Székelyudvarhelyi FC és a Székelykeresztúri Egyesülés a labdarúgó Román Kupa első fordulójában, a nagyon tartalékos udvarhelyi együttes a hosszabbítás második félidejében kapott góllal maradt alul 4–3-ra.szfc keresztur kupa

Nagyon fiatal kezdővel lépett pályára az SZFC (a próbajátékon levő labdarúgók nem szerepelhettek a meccsen), a nevezett 11 játékos átlagéletkora 19,5 év volt. Ez viszont nem érződött a játékán, hiszen az első negyedórában kétszer is megszerezhette volna a vezetést, ám a két hatalmas ziccer kimaradt.

Jött is a válasz a hazaiaktól, a 16. percben egy szabadrúgásból Török Szilárd kiválóan lőtt a mindössze 18 éves Simó Dávid kapujába. A főleg ifjúsági játékosokat foglalkoztató SZFC nem játszott alárendelt szerepet, és a 27. percben egyenlített: Főcze Endre buktatásáért megítélt büntetőt Bogdan Mintaș értékesítette. A folytatásban meg volt a lehetőség az előny megszerzésére is, ám az újabb gólt ismét a hazaiak szerezték, a 36. percben egy szögletet követően az Egyesülés csapatkapitánya, Dézsi Csaba tökéletesen fejelt az udvarhelyi hálóba.

Térfélcsere után sokat kellett várni az újabb gólra, ezt pedig az ugyancsak 18 éves Főcze lőtte, a 76. percben egyenlített. A fiatal támadó a mérkőzés hosszabbításában duplázott, és úgy tűnt, hogy győztes gólt szerzett, ám az Egyesüléstől Bokor távolról bevette az SZFC kapuját, 3–3-ra módosítva az állást, egyúttal kiharcolva a 2×15 perces hosszabbítást. A ráadásban is zörrent a háló, a 110. percben Báró István harmadszorra szerezte meg a vezetést Keresztúrnak, erre pedig már nem volt válasza az SZFC-nek, így az Egyesülés jutott a második körbe.

Labdarúgó Román Kupa, első forduló:
Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi FC 4–3 (2–1, 3–3) – hosszabbítás után.
Gólszerzők: Török Szilárd (16.), Dézsi Csaba (36.), Bokor Zoltán (90+3.), Báró István (110.) illetve Bogdan Mintaș (27., büntetőből), Főcze Endre (76., 90+1.)
SZFC: Simó Dávid Attila – Bálint Rajmond, Balázsi Attila, Alexandru Ichim, Biró Zoltán, Daniel Chifu, Györgydeák Apor, Főcze Endre, Csifó István, Máté Richárd, Bogdan Mintaș. Játszott még: Tudor Cojocaru, Orbán Csaba, Schram Péter és Balázs Norbert. A mérkőzésen Demény Norbert irányította az SZFC-t.