Egygólos vereség az MSE-től

2018-07-28

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Székelyudvarhelyi FC, a 3. Ligába idén feljutott Marosvásráhelyi MSE ellen.
A találkozót Nyárádszeredában rendezték szombaton délben.

bar_0872_or

Idén is nagy volt a mozgás az SZFC keretében, a Marosvásárhelyi MSE elleni kezdőben több volt az új, mint a régi, már megszokott név. Fordulatos, gólokban gazdag mérkőzést a Maros megyei gárda nyerte 3–2-re.

„Barátságos meccsnek kiváló volt, melyen megtapasztaltuk, hogy hol is állunk, és hogy mennyire messze van még a cél. Minden vereségből tanulni lehet, és tudjuk, min kell változtatunk. Ahhoz, hogy igazi csapat legyünk, még szükségünk van öt játékosra, hiszen nagyon nehéz pótolni azt a nyolc labdarúgót, akik elhagyták a nyáron az SZFC-t összegzett Mészáros Alpár edző.

Felkészülési mérkőzés: Marosvásárhelyi MSE–Székelyudvarhelyi FC 3–2 (2–1). SZFC: Nagy Barna (Cristian Tudose) – Florin Pârvescu, Bogdan Mintaș, Cosmin Stăncuțu, Gyöngyös Alex – Péter Mózes, Bálint Rajmond – Cristian Chifu, Balázs Attila (Cristian Cucuruzan), Alex Dud – Györgydeák Apor. Az SZFC gólszerzői Györgydeák Apor (31.) és Bogdan Mintaș (65.).

Az SZFC legközelebb szerdán 17.30-kor lép pályára, a Román Kupa országos szakaszának első fordulójában a Székelykeresztúri Egyesülés vendége lesz. A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el. Döntetlen esetén 2×15 perces hosszabbítás következik, és ha szükséges, akkor büntetőlövések után hirdetnek győztest. Az SZFC keretének felét az U19-es csapat tagjai fogják alkotni, mivel a kupában csak a csapathoz leigazolt labdarúgók léphetnek pályára, a próbajátékon levők nem.