Keresztúrra utazunk a Román Kupában

2018-07-27

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közzétette a kupasorozat első fordulójának párosításait, Hargita megye két képviselője, a megyei szakasz győztese, a Székelykeresztúri Egyesülés, illetve a 3. ligás Székelyudvarhelyi FC szerdán délután egymás ellen lép majd pályára.

o_szfc_edzes_02_hs

Az SZFC-nél továbbra is a keret kialakításán dolgoznak, Mészáros Alpár edző elmondása szerint azonban nehezen megy a csapat összerakása. „Még három-négy játékosra szükségünk van, terveink szerint az augusztus végi rajtra kialakul a tényleges keret. Szerdán már kupameccset játszunk Keresztúr ellen, azon csak azok a játékosok tudnak pályára lépni az SZFC-ben, akik már az előző szezonban is le voltak igazolva, a próbajátékon lévő labdarúgók nem játszhatnak. Most kezdtük el a felkészülést, a csapat 60–65 százalékban van meg, így nem prioritás számunkra a kupa” – mondta a kolozsvári szakember.

Mészáros hozzátette, hogy a harmadosztály csoportjainak kialakításáról és a fordulók sorsolásáról továbbra sincs hír, így nem tudni, hogy augusztus 25-én melyik szériában kezdi meg a 2018–19-es szezont az SZFC.

Első felkészülési mérkőzését szombaton 11 órától Nyárádszeredában játssza a csapat, az ellenfél a harmadosztályba idén nyáron feljutott Marosvásárhelyi MSE lesz.

A találkozót augusztus 1-jén, szerdán 17.30-tól rendezik. A továbbjutás pedig egyetlen mérkőzésen dől el. Döntetlen esetén 2×15 perces hosszabbítás következik, és ha szükséges, akkor büntetőlövések után hirdetnek győztest.