Nem termett babér Vrancea megyében

2018-04-03

A labdarúgó 3. Liga 19. fordulóját pótolták kedden délután, a Székelyudvarhelyi FC a CSM Focșani vendége volt. A több alapjátékosát nélkülöző csapat nem tudott bravúrt elérni, 3–1-re kikapott.

gyorgydeak apor 2

Bogdan Mintaș, Péter Mózes és Modra Lehel sárga lapos eltiltás miatt nem léphetett pályára.

A vendégek bátran kezdtek, Ribarics előtt adódott két jó lehetőség is, de a fiatal támadó nem tudott kapuba találni. A 35. percben Tankó tiszta szerelését szabálytalannak vélte a játékvezető, veszélyes szabadrúgáshoz jutott a Focșani. A lövést Rareș Pop bravúrral szögletre mentette, az újabb beívelésnél verve volt a védelem, és Ovidiu Beșa közelről a hálóba fejelt. Rögtön jött a válasz, a 37. percben Ribarics készítette le a labdát Györgydeák Apornak, aki átvétel után gyönyörűen emelt 16 méterről a kapuba. Ez volt a fiatal játékos első harmadosztályos gólja.

A második félidőben sokkal aktívabban kezdett a házigazda, nagyon veszélyes szabadrúgásokhoz jutott, egyikből pedig ismételten megszerezte a vezetést, Predoiu gyönyörűen tekert a sorfal fölött a hálóba. Kellett bő tíz perc, míg rendezni tudta sorait az SZFC, az újabb gólt viszont a hazaiak szerezték a 81. percben, Pasăre lesgyanús helyzetből passzolt pár méterről a hálóba, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Újabb kiszállás következik, pénteken délután öt órától a Sănătatea Darabani otthonában játszik az SZFC.

Labdarúgó 3. Liga, 19. forduló (halasztott): CSM Focșani–Székelyudvarhelyi FC 3–1 (1–1), gólszerzők Beșa (35.), Predoiu (54.), Pasăre (81.), illetve Györgydeák (37.) SZFC: Pop Rareș – Szabó Géza, Székely Ervin, Csíki Norbert, Vízi Tamás, Tankó Előd (Birtalan Alpár, 68.), Daniel Chifu, Györgydeák Apor, Csifó István (Balázsi Attila, 60.), Ion Marian Auraș, Ribarics Roland (Pálhegyi Zoltán, 74.).