Két harmadik hely Sepsiszentgyörgyről

2018-02-12

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK szervezésében február 10–11. között első alkalommal került lebonyolításra a Sepsi OSK Kupa elnevezésű ifjúsági labdarúgótorna. Négy korcsoportban összesen negyven csapat vett részt Kovászna, Hargita és Brassó megyékből.szfc 2008 sepsi osk kupa
A Székelyudvarhelyi FC a 2008-as és a 2009-es korosztályba nevezett be, mindkét korcsoportban a harmadik helyen végeztek.

A 2008-asoknál két csapattal nevezett be Botorok János edző. Az SZFC Fehér együttese egy győzelmet szerzett, két döntetlent játszott, illetve egy mérkőzésen vereséget szenvedett, így nem jutott be a legjobb négy közé. A Brassói Corona elleni vereséggel kezdett az SZFC Narancs, ám a fiúk hamar összekapták magukat, és kapott gól nélkül megnyerték a csoportban hátra maradt mérkőzéseiket. A 3. helyért sem botlottak, 3–0-ra verték az FK Csíkszereda Fehér együttesét, így a végelszámolásnál felállhattak a dobogóra.

szfc 2009 sepsi osk kupa

A Szécsi Barna edzette 2009-esek a csoportkörben két győzelmet arattak, legyőzték a Baróti VSK-t és a Brassói Coronát. Az egyenes kiesési szakasz első körében, a negyeddöntőben legyőzték az FK Csíkszereda Fehér csapatát, ám az elődöntőben már nem tudták megállítani a végső győztes FK Csíkszereda Piros gárdáját. A fiúk a harmadik helyért kiírt találkozón javítottak, és ismét legyőzték a Brassói Coronát, ezúttal 4–0-ra.

1. Sepsi OSK Kupa, eredmények
2008-as korosztály, A csoport: SZFC Fehér–Barót 0–0, SZFC Fehér–Kézdivásárhelyi KSE 3–0, SZFC Fehér–FK Csíkszereda Fehér 0–3, SZFC Fehér–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–0.
B csoport: SZFC Narancs–Corona Brassó 1–4, SZFC Narancs–Sepsiszentgyörgyi Atletico 2–0, SZFC Narancs–FK Csíkszereda Piros 1–0, SZFC Narancs–Kovászna 1–0.
A 3. helyért: SZFC Narancs–FK Csíkszereda Fehér 3–0.
A torna végeredménye: 1. Sepsi OSK, 2. Brassói Corona, 3. Székelyudvarhelyi FC.

2009-es korosztály, csoportkör: SZFC–Barót 3–1, gólszerzők Mihály Dániel 2, Karda Dániel
SZFC–Brassói Corona 1–0, gólszerző Bálint Norbert.
Negyeddöntő: SZFC–FK Csíkszereda Fehér 1–0, gólszerző Mihály Dániel.
Elődöntő: SZFC–FK Csíkszereda Piros 1–2, gólszerző Mihály Dániel.
A 3. helyért: SZFC–Brassói Corona 4–0, gólszerzők Bencze Lóránt 2, Mihály Dániel, Bálint Norbert.
A torna végeredménye: 1. FK Csíkszereda Piros, 2. Brassói Celta 1920, 3. Székelyudvarhelyi FC