Harmadszorra már nem sikerült egyenlíteni

2017-10-08

Újabb vereségét szenvedett a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 7. fordulójában, pénteken délután az utolsó előtti CSM Pașcani otthonában 3–2-re kapott ki.

Szép időben és jó minőségű pályán csapott össze a két együttes. Szinte már a kezdő sípszót követően hátrányba került az SZFC, hiszen a hazaiak a második percben, húsz méterről elvégzett szabadrúgásból megszerezték a vezetést. A kapott gól után rögtön kitámadt az SZFC, mezőnyfölényben kezdett játszani, és hamar egyenlített.

szfc-galati-pa-27_or

A 11. percben Csifó 38 méterről, középről elvégzett szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki. Nem sokáig volt egyenlő, hiszen három perccel később a Pașcani csatára esett el az SZFC tizenhatosában, a büntetőt pedig értékesítették. Az újabb gól után eseménytelenül telt a mérkőzés, a 35. percben Sebestyénnel szembe vezethette a hazai játékos a labdát, az udvarhelyi kapus bravúrral védett. A játékrész végét egyértelműen az SZFC uralta, a 40. percben Modra távoli szabadrúgását a hazai kapus nagyot védve szögletre mentette. A pontrúgást Czimbalmos végezte el, a labda Székely elé pattant, aki öt méterről a hálóba lőtt.

Térfélcserét követően rögtön megdolgoztatták Sebestyént. Gálhidi György, az SZFC edzője cserékkel próbálta felfrissíteni csapatát, pályára küldte a macedón Izetet, aki rögtön kialakított egy lehetőséget, ám Ribarics kapuba tartó lövését blokkolta az egyik hazai védő. Az idő teltével egyik kapu sem forgott igazán veszélyben, a dráma viszont szokás szerint a végén jött, a 86. percben a hazaiak egy szögletet követően harmadszorra is megszerezték a vezetést, a vendégeknek pedig nem maradt idejük az újabb egyenlítésre.

A következő fordulóban, szombaton 15 órakor az Avântul Valea Mărului látogat Udvarhelyre

Labdarúgó 3. Liga, 7. forduló: CSM Pașcani–Székelyudvarhelyi FC 3–2 (2–2), gólszerzők Csifó István (11.), Székely Ervin (41.). SZFC: Sebestyén Attila – Balázsi Attila, Székely Ervin, Marius Radicof (Györgydeák Apor, 62.), Péter Mózes, Kicsi Zoltán, Tankó Előd, Csifó István, Modra Lehel, Czimbalmos Zalán (Ajrullah Izet, 55.), Ribarics Roland (Szabó Géza, 77.).