Nyolcadik hely az EON Kinder Kupáról

2017-08-20

Az ország egyik legjelentősebb, gyerekeknek kiírt labdarúgó tornájának számít a marosvásárhelyi EON Kinder Kupa, amelyet tizenegyedik alkalommal szervez meg a Marosszentgyörgyi Kinder Sportegyesület.

A Székelyudvarhelyi FC is részt vett a tornán, a Botorok János által irányított 2010-es együttes a nyolcadik helyen végzett a tizennégy csapatos mezőnyben.

szfc eon kupa

A fiatalok első mérkőzésükön vereséget szenvedtek a Marosvásárhelyi ASA-tól, majd három győzelmet arattak, megverték a Marosvásárhelyi MSE, az FC Bákó és az EON Csehország együtteseit. A negyeddöntőben a Brassói Tâmpa együttese, amely végül meg is nyerte a tornát, legyőzte az SZFC-t, így az 5–8. helyekért folytatta az udvarhelyi csapat. Ebben a szakaszban már mindenki játéklehetőséghez jutott, az eredmény másodlagos volt, az SZFC végül a nyolcadik helyen végzett.

„Jó megmérettetés volt, mivel ezek a gyerekek kevés hasonló tornán vettek eddig részt. Hét jó mérkőzést játszottunk, sok tapasztalatot szereztek. A közeljövőben még próbálunk eljutni hasonló tornákra” – összegzett Botorok János edző. Különdíjat nem kapott a csapat, viszont az SZFC összes gólját Györfi Bence szerezte, tizenegyszer zörgette meg az ellenfelek hálóját.

Az EON Kinder Kupa folytatótik, kedden a 2005-sök kezdik meg a menetelést.

A két együttes részvételét részben Hargita Megye Tanácsa támogatta.

EON Kinder Kupa, 2010-es korosztály
Csoportkör: SZFC–Marosvásárhelyi ASA 1–3, SZFC–Marosvásárhelyi MSE 2–1, SZFC–FC Bákó 4–2, SZFC–EON Csehország 3–2. Negyeddöntő: SZFC–Brassói Tâmpa 1–3. Az 5–8. helyért: SZFC–FC Bákó 0–5. A 7–8. helyért: SZFC–Kolozsvári Luceafărul 2010 0–2.