Egygólos vereség Kézdin

2017-08-20
Lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését a labdarúgó 3. Liga szombaton rajtoló szezonjára a Székelyudvarhelyi FC, szombaton a szinten harmadosztályos Kézdivásárhelyi KSE otthonában 2–1-es vereséget szenvedett.

szfc-kse-pa-14_or

Az SZFC jobban kezdett, mint a hazaiak, a 14. percben góllá érett a nyomás, Modra szögletét követően Radicof átvette a labdát, majd lekészítette az érkező Czimbalmosnak, aki hét méterről nem hibázott. A folytatásban több nagy helyzetet kihagyott az SZFC. A hazaiak is kezdtek jobban játszani, a 30. percben egy védelmi hibát követően egyenlítettek, majd a szünet előtt, a 44. percben elfutott a hazaiak játékosa a bal szélen, beadta a labdát, és támadójuk kapásból, 18 méterről gyönyörű gólt lőtt. A második félidőben próbálkozott az SZFC, de már nem tudott egyenlíteni.

Többen különböző okok miatt hiányoztak, Kicsi Zoltán és Silion Petru sérüléssel bajlódik, utóbbi hétfőn csatlakozik a kerethez, míg a fiatalok az országos bajnokságban szerepeltek.

A 3. Liga őszi szezonja szombaton kezdődik, 18 órakor a Szászhermányi FC látogat a sétatéri stadionba.

Felkészülési mérkőzés: Kézdivásárhelyi KSE–Székelyudvarhelyi FC 2–1 (2–1), gólszerző Czimbalmos (14.)
SZFC: Ricardo Filip, Szabó Géza, Gabriel Radicof, Péter Mózes, Urbán Dávid, Tankó Előd, Balázsi Attila, Modra Lehel, Czimbalmos Zalán, Katona Arnold és Ribarics Roland. Játszott még: Csifó István és Sebestyén Attila.