Román Kupa: Papolc lesz az SZFC ellenfele

2017-08-03

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa első szakaszának párosításait. A Székelyudvarhelyi FC a Kovászna megyei Papolcon játszik.

szfc-ificsik-pa-3_or

A Román Labdarúgó-szövetség csütörtökön tette közzé az első kör párosításait. Összesen 46 csapat csatlakozik a kupasorozat ezen szakaszába: a megyei selejtezők győztesei, illetve tíz harmadosztályos együttes. Augusztus 9-én 17.30-kor kezdődnek a párharcok, egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Az alacsonyabban rangsorolt csapatok otthonában rendezik a találkozókat.

Amennyiben a rendes játékidő döntetlennel ér véget, 2×15 perc hosszabbítás következik, és ha ezalatt sem dől el a meccs, büntetőpárbaj vet véget a párharcnak. A győztes továbbjut a 2. körbe, ahol a 26 csapat mellé további 32 harmadosztályos együttes csatlakozik (augusztus 23-án rendezik a 2. szakasz összecsapásait).

Kovászna megyei csapattal mérkőzik meg a Székelyudvarhelyi FC, a Román Kupa háromszéki selejtezőjének győztesével, a Papolci FC-vel játszik, idegenben.

Papolc a harmadik helyen végzett a Kovászna megyei 4. Ligában, a Kézdivásárhelyi KSE és a Gelencei Nemere előzte meg. Utóbbival játszott a kupasorozat selejtezőjének döntőjében, és 2–1-re nyert.

Javában készül a Székelyudvarhelyi FC a 3. Liga következő idényére, már három felkészülési mérkőzést is játszott (korábban 3–1-re legyőzte az FK Csíkszereda U19-es együttesét, majd 1–1-et játszott a Szászrégeni Jövővel, és múlt szombaton 2–0-ra verte a magyarországi Zsámbékot). Szombaton 10.30-tól egy újabb barátságos meccsen lép pályára, a Szászrégeni Lendületet fogadja a sétatéri stadionban.