Megyei rangadóval zárják a bajnokságot

2017-05-19

Utolsó fordulójához érkezett a labdarúgó U17-es országos bajnokság 8-as szériája, Albert István által edzett SZFC szombaton 14 órakor megyei rangadót játszik, az FK Csíkszereda csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

szfc-beszterce-2 u17

A csíki csapat biztosan a csoport harmadik helyén végez, míg a házigazda SZFC győzelem esetén sem tud elmozdulni a hetedik helyről. Az előző fordulóban az udvarhelyi együttes a listavezető és biztos csoportgyőztes Besztercei Gloria Junior otthonában kapott ki 3–0-ra, míg a csíkiak szabadnaposak voltak.

Az utolsó fordulót rendezik a 2002-eseknél, a jelenleg második helyezett SZFC Agyagfalvával játszik, míg az ötödik pozícióban található SZFC II. Balánbányára látogat.

Szoros a csata a 2008-as korosztályban, hiszen az SZFC és az FK Csíkszereda is 55 pontot gyűjtött eddig, ám a megyeszékhelyiek jobban állnak az egymás elleni eredmény szempontjából, továbbá a gólkülnbségük is jobb, mint az udvarhelyi csapaté. Az első hely még nincs végleg eldőlve, az utolsó fordulóban, május végén avatnak bajnokot, amikor mindkét együttes megküzd a harmadik helyezett Sepsiszentgyörgyi OSK-val is. Az SZFC II. tartja negyedik helyét.

Eredmények

U17-es országos bajnokság: Besztercei Gloria Junior–SZFC 3–0

Hargita megyei bajnokság, 2002-es korosztály: SZFC II.–Maroshévíz 2002 1–0, gólszerző Simon Krisztián