Az utolsó percig küzdöttek, nyertek

2017-04-05

A Székelyudvarhelyi FC nagy győzelemet aratott, a 3. Liga 21. fordulójában Barcarozsnyó csapatát Csíki Dénes 92. percben szerzett fejesgóljával 1–0-ra győzte le.
Vágó Attila edző pár helyen változtatott a kezdőcsapaton, így az SZFC U17-es együttesének fiatal játékosa, Györgydeák Apor kezdőként kapott lehetőséget élete első 3. ligás mérkőzésén.

szfc--barcarozsnyo-ba-54_or

A sétatéri stadionban közel kétszáz néző volt kíváncsi a fiúk játékára, napos, ám nagyon szeles időben zajlott a mérkőzés.
Rengeteget futott mindkét csapat játékosa, egyik fél birtokolta sokat a labdát, komolyabb helyzet ritkán alakult ki a kapuk előtt. A legnagyobb lehetőség Kicsi Zoltán előtt adódott, a 27. percben a bal szélen befelé cselezett, lövése a felső lécet találta el. A barcarozsnyóiak is próbálkoztak, ám Sebestyén Attilának nem akadt komolyabb védeni valója.

Térfélcserét követően átvette a mérkőzés irányítását a házigazda, azonban a vendégek masszív középhátvédjei rendre meghiúsították a próbálkozásokat. Az egyensúly a 70. percben bomlott meg, a vendégektől Pleșca megkapta a mérkőzésen a második sárga lapját, így kiállította a játékvezető. Az első nagy helyzet mégis a Brassó megyeieké volt, szabadrúgásból távolról zúdítottak kapura, Sebestyén a helyén volt és szögletre öklözött.

szfc--barcarozsnyo-ba-40_or

A hajrára teljesen beszorult a vendég csapat, érkeztek is az udvarhelyi helyzetek, Kicsi fejelt fölé, majd Csíki Dénes lőtt 13 méterről mellé. Így jutottunk el a mérkőzés 92. percégi, a jobb oldalról Silion Petru végzett el egy szabadrúgást, tökéletesen csavart középre, ahol érkezett Csíki és a kapu bal alsó sarkába bólintott, eldöntve a mérkőzést.

szfc--barcarozsnyo-ba-56_or

Az SZFC feljött a 13. pozícióba, szombaton kiesési rangadót játszik, a 14. helyezett Sportul Chiscani otthonába látogat.

Labdarúgó 3. Liga, 21. forduló: Székelyudvarhelyi FC–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 1–0 (0–0), gólszerző Csíki Dénes (90+2.). SZFC: Sebestyén –Pál, Panait, Kicsi (90+4., Demény), Bálint Róbert, Györgydeák, Csíki, Silion, Bálint Rajmond, Bagoly (61., Antal), Czimbalmos (81., Péter).