Nagyobbak közt gyűjtik a tapasztalatot

2017-01-17

A Székelyudvarhelyi FC 2005-ös korosztálya idén egy évvel nagyobbak közt, a 2004-ben születetteknél játszik a Hargita megyei bajnokságban, a hullámzó teljesítmény ellenére a Kis Lajos és Botorok János által irányított csapat eddig megállta helyét.

Az erősebb és tapasztaltabb csapatok nem tudták legyőzni az SZFC-t, viszont becsúszott pár meglepetés, például Gyergyószentmiklóson kikapott a gárda, a Székelyudvarehelyi Vasas Feminával pedig döntetlenre végzett.

_bar7032

„Ha erős együttessel játszunk, akkor összeszedjük magunkat, ambíciósan és jól tudunk játszani” – mondta Botorok János edző.

Leginkább egynapos tornákon szerepelt a csapat, általában a dobogón végzett az SZFC, legutóbb Suceaván rendezett, nagyon színvonalas tornán a harmadik helyen zárt a csapat.

„Tavaly nyáron részt vettünk egy németországi tornán, ahol nagyon jó csapatok ellen játszva lettünk elsők. Ezek a tornák nagyon hasznosak, hiszen ezekből csak tanulni lehet. A megyei bajnokságban pár ponttal vagyunk lemaradva a dobogótól. Most az a cél, hogy minél több tapasztalatot szerezzünk, nem akarjuk megnyerni” – tette hozzá az edző.

Jó hír, hogy vidékről is jönnek labdarúgók a csapathoz. Idén Kápolnásról járt be tíz gyerek az edzésekre, közülük hármat leigazolt az SZFC, a fiatalok megállják helyüket a csapatban.