Vereség az őszi szezon végén

2016-12-07

Hiába alakított ki sok helyzetet a Székelyudvarhelyi FC az Atletico Vaslui otthonában, a gólokat a házigazdák szerezték, akik végül 3–0-ra nyerték meg az őszi idény utolsó találkozóját.

Kezdőként kapott szerepet az SZFC U17-es csapatának egyik erőssége, Mihai Mocanu, aki végigjátszotta első hivatalos mérkőzését a labdarúgó 3. Ligában.

szfc-szaszhermany-pa-8_or

A nagyon jó minőségű pályán már az első percben közel került a vezetés megszerzéséhez az SZFC, ám Bálint Rajmond 30 méterről elvégzett szabadrúgását követően a labda elkerülte a kaput. Két perccel később a 16 éves Mocanu indította jól Simon Norbertet, utóbbi lövése centikkel, de elkerülte a kaput. A hazaiak sem tétlenkedtek, két veszélyes, de kihagyott helyzet után a 12. percben megszerezték a vezetést. Ezután ismét a vendégek előtt adódtak helyzetek, egy szögletet követően Péter Mózes fejelt fölé, majd Bálint Rajmond újabb szabadrúgása és Nagy Norbert távoli lövése kerülte el centikkel a kaput. Utóbbit a hazaiak egyik játékosa durván lekönyökölte, ám a játékvezető a piros helyett csak a sárga lapot mutatta fel. A házigazdák a 31. percben szinte kettőre növelték előnyüket, de támadójuk óriási ziccerben nem tudta a hálóba továbbítani a labdát. A szünetig már nem alakult ki több lehetőség, a játék főleg a középpályán zajlott.

A második félidőben Sambake előtt adódott nagy lehetőség az egyenlítésre, a francia támadó labdát szerzett, azonban nagyjából tíz méterről nem tudta eltalálni a kaput. A folytatásban Bálint Botond került főszerepbe, két nagy védést is bemutatott. A vendégek a 60. percben nagyon nehéz helyzetbe kerültek, a hazaiak kettőre növelték előnyüket, igaz, csatáruk lesről indult, de a partjelző zászlója nem emelkedett a magasba. Nem sokkal később eldőlt a találkozó kimenetele, egy szép fejesgóllal beállították a 3–0-s végeredményt. Az utolsó percekben Sambake szépíthetett volna, lövését azonban a gólvonalról mentette az egyik hazai védő.

Az éllovas FK Csíkszereda elveszítette veretlenségét, a Știința Miroslava otthonában a 93. percben kapott góllal 2–1-re kapott ki. A csíkszeredai csapat megtartotta éllovas pozícióját, míg az SZFC továbbra is a 14. helyen áll. Most hosszú szünet következik, a 3. Liga márciusban folytatódik.

Labdarúgó 3. Liga, 15. forduló: Atletico Vaslui–Székelyudvarhelyi FC 3–0 (1–0). SZFC: Bálint Botond – Sambu Niati, Demény Norbert, Szöllősi Márton, Péter Mózes, Bálint Róbert, Bálint Rajmond, Nagy Norbert, Mihai Mocanu, Simon Norbert (80., Fodor Tamás), Fodie Sambake. További eredmények: Ştiinţa Miroslava–FK Csíkszereda 2–1 (0–1), Olimpia Râmnicu Sărat–Sporting Liești 2–0 (1–0), Bákói Aerostar–Barcarozsnyói Cetate 3–1 (1–0), Románvásári VSK–Avântul Valea Mărului 4–3 (2–1), CSM Pașcani–Szászhermányi FC 0–1 (0–1), Bákói SK–Galaci Metalosport 2–2 (1–0), Știința Miroslava–FK Csíkszereda 2–1 (0–1), a Sportul Chișcani szabadnapos volt.