Ismét a második félidő volt a döntő

2016-12-07

Jó első félidőt követően újabb vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga 14. fordulójában a Știința Miroslava hátrányból fordítva 3–1-re nyert a sétatéri stadionban.
Kiegyenlített és kemény küzdelem folyt az első félidőben, a nehéz pálya miatt nem volt folyamatos a játék, így mindkét csapat főleg a rögzített fázisokból próbált veszélyeztetni, a gólhoz a vendégek jártak közelebb. Aztán a 34. percben megtört a jég, az SZFC vezetéshez jutott, egy előrerúgott labda átszállt a védők fölött, a játékszerre lecsapott Szöllősi Márton, és szögből a felső sarokba lőtt. A szünetig kissé beszorult az SZFC, az ellenfél viszont nem tudott komolyabb helyzetet kiharcolni.

szfc-tiin-a-miroslava-pa-19_or

Térfélcsere után ismét jött a hazai rövidzárlat, a 48. percben egyenlített a Știința, majd nem sokkal később egy kétes ítéletet követően büntetőhöz is jutott, ám a lövés a kapufán csattant. A vendégek még nagyobb nyomás alá helyezték az udvarhelyi kaput, a fáradó védelem a 64. percig bírta, a Știința fordított. Az SZFC mindent megtett az egyenlítés érdekében, de ezúttal sem jött össze semmi, a vendégek pedig a hosszabbításban egy újabb kétes ítélet után befújt büntető értékesítésével beállították a végeredményt.

A találkozón Pál Örs sárga lapot kapott, mivel kigyűlt a négy figyelmeztetése, így nem játszhat az őszi szezont záró, Atletico Vaslui elleni mérkőzésen (péntek, 13 óra).

„A végére nagyon elfáradtunk. Jó első félidő után elfogyott az energiánk, míg a Miroslava hosszabb padjának köszönhetően lendületet tudott hozni játékába. Mi a fáradtságot nem tudtuk kompenzálni, végül bedaráltak” – mondta Demény Norbert, az SZFC edzője.

Labdarúgó 3. Liga, 14. forduló: Székelyudvarhelyi FC–Știința Miroslava 1–3 (1–0), gólszerző Szöllősi (34.). SZFC: Bálint Botond – Alexandre Sambu Niati, Demény Norbert, Szöllősi Márton, Pál Örs, Péter Mózes, Bálint Róbert, Bálint Rajmond, Nagy Róbert, Simon Norbert (61., Fodor Tamás), Fodie Sambake.