Első helyezéssel tértek haza Szászrégenből

2016-03-30

A Székelyudvarhelyi FC 2007-es korosztályú labdarúgó csapata múlt hétvégén felkészülési tornán vett részt Szászrégenben. Botorok János edző két együttessel nevezett be a tíz csapatot felvonultató megmérettetésre.

szfc-kep4A csoportkörben a Székelyudvarhelyi FC Kék csapata minden meccsét megnyerte, első helyen jutott tovább, míg a Székelyudvarhelyi FC Narancs kikapott a Kolozsvári Sportingtól, majd megnyerte másik két találkozóját, így csoportjában második lett. Az egyik elődöntőt a két udvarhelyi csapat játszotta egymással, az SZFC Kék 1–0-ra legyőzte az SZFC Narancsot. A kis döntőben az SZFC Narancs ismét a Kolozsvári Sportinggal nézett farkasszemet, és ezúttal sem tudta legyőzni, 2–1-es vereséget szenvedett. Az SZFC Kék a döntőben a csoportban már megismert Marosvásárhelyi Kinderrel találkozott, újabb győzelmet ünnepelhettek a fiatalok, hiszen 2–0-ra nyertek, így első helyen zárták a szászrégeni tornát. A legjobb játékosnak Boga Dávidot választották meg, míg a gólkirály Papp György lett.

„Elég jól játszottunk, voltak nagyon jó meccseink is, hiszen az ilyen kisgyerekeknél elég nagyok tudnak lenni az ingadozások. Jó felkészülési torna volt, reméljük, hogy a bajnokságban is folytatjuk a jó szereplést” – mondta Botorok János. A korosztály számára vasárnap folytatódik a Hargita megyei labdarúgó-bajnokság, az SZFC Csíkszeredában lép majd pályára.